banner_lig_logo

Türkiye İş Bankası
İş Bankası Ligi Tam Gaz Devam Ediyor

yapkredi-yeslky2011 Türkiye İş Bankası Satranç Liginde 5 Tur sonunda namağlup devam eden kulüplerden Yapı Kredi birinci, İSEK Aquamatch ise eş puan ile ikinci sırada yer alıyor. İş Bankası Ligine hızlı bir dönüş yapan Mersin Ezgi Satranç Kulübü ise üçüncü sırada. Hırslı geçen mücadelelerden ISEK Aquamatch Spor Kulübü ile İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü arasında yaşanan maçta, sona kalan masalar takımların kaderlerini belirledi. Kaan Kanlı'nın IM Mustafa Yılmaz'a karşı aldığı sürpriz galibiyeti ise İSEK Aquamatch'in zaferinde önemli bir rol oynadı.

itu_isekGünün en uzun süren maçında FM Tolga Demirel ile Onur Kınsız birbirlerine üstünlük kuramadılar. İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü ile İSEK Aquamatch Spor Kulübü arasında yaşanan çekişmeli mücadelede kazanan taraf 4½ - 5½ İSEK Aquamatch oldu. IMG_1828
Antalya Deniz Gençlik Spor Kulübü ve Adana Truva Spor Kulübü mücadelesi çekişmeli geçti. WIM Narmin Kazimova'nın GM Nana Dzagnidze'ye karşı aldığı galibiyet bile maçın Adana Truva'nın  6 - 4  lük üstünlüğü ile sonuçlanmasına engel olamadı.


bjk_tarsus2

Turun sürprizi ise Tarsus Zeka Satranç Spor Kulübü'nden geldi. İlk dört turda şansızlık yaşayan Tarsus Zeka S.K, 2009 lig ikincisi Beşiktaş Jimnastik Spor Kulübüne karşı 5½ - 4½ üstünlük sağlayarak ilk galibiyetiyle tanıştı.

bursa_ezgi

Bursa Tophane Meslek Lisesi Spor Kulübü, Mersin Ezgi Satranç Kulübünü oldukça zorladı.

manisa_clkkol
GM Odeev Handszar karşısında IM Yakup Erturan'ın üstünlük sağlaması ile Manisa Doruk Koleji Spor Kulübü, Çelikkol Turizm Pamukkale Üniversitesi Spor Kulübüne karşı 6 - 4 maçı kazandı.


thy_gazi_2

Türk Hava Yolları Spor Kulübü - Gazi Üniversitesi Spor Kulübü maçı 3 - 7 sona erdi. İlk masa oynayan GM Merab Gagunashvili galbiyet için çok çabaladı fakat maç berabere bitti.
 
Turkish Chess Federation © 2011